5`er: Tomasz Kwiecień – RollCamp!

1. Czym jest RollCamp? – przedstaw nam krótko ideę tego projektu.

RollCamp jest czymś co powinno odbywać się w Polsce już od dawna, ale lepiej zacząć późno niż wcale ;) Idea jest prosta – jedziemy do ośrodka wypoczynkowego w małej miejscowości pod Radomiem. Na miejscu są 2 skateplazy, bowl i minirampa. Są trampoliny, boiska oraz namioty z konsolami do gier. Nasz cel to jazda na rolkach, nauka nowych trików, zabawa z innymi zajawkowiczami. Czyli dla każdego rolkarza wakacje życia;) Przynajmniej dopóki nie pojedzie na kolejny RollCamp

2. Dlaczego warto wziąć udział – czy w rolkach prawidłowo stawiane pierwsze kroki są tak ważne?

Pierwsze kroki są najważniejsze, bo jeśli podstawy są solidne, nauka nowych rzeczy przychodzi łatwo i jest przyjemna. Każdy z nas wie jak ważna jest rola ziomków kiedy zaczynamy śmigać na rolkach. Bardziej doświadczeni rolkarze wpajają młodszym prawidłowe zachowania, uczą nowych trików. To nie jest przypadek, że najlepsi obecnie w Polsce rolkarze to wychowani przez Radka Targańskiego – Bidet, Gufi czy Madej. Tomek Przybylik „trenowany” przez Michała Szczyrbowskiego Dave’a. Chcemy dać na RollCampie możliwość młodym jeżdżenia i uczenia się od nas – mamy odpowiednie przygotowanie i zajawkę na uczenie innych oraz dzielenie się swoją wiedzą.

3. Czy sam będziesz prowadził zajęcia?

Drugim, głównym instruktorem będzie Michał Szczyrbowski ”Dave” (zwycięzca pierwszego Rollfestu w 2002) – znany wszystkim rzeźnik jeśli chodzi o jazdę na streecie. Oprócz tego zaprosimy znanych polskich rolkarzy na krótsze warsztaty. Mamy już oficjalną informację, że pojawi się team Hedonskate i odbędą się mini zawody! Kto wie, może jeśli obóz zapełni się dużą ilością rolkarzy pojawi się ktoś z zagranicy!
Swoje odwiedziny zapowiedział team ILove Rolki no i oczywiście siostry Czaple!

4. Jakie atrakcje czekają na uczestników poza „podstawowym” programem?

Podstawowy program, czyli prawie 2 tygodnie jazdy na świetnych parkach brzmi wystarczająco ciekawie, ale oprócz tego jest cała masa innych atrakcji. Nieopodal ośrodka jest kąpielisko gdzie na pewno będziemy często się pojawiać, na terenie naszego Rollcampu są namioty wyposażone w różnego typu gry i konsole, mamy boiska do koszykówki siatkówki, trampoliny. Będą prowadzone warsztaty językowe, warsztaty z freestyle slalomu, będą wieczory z filmami rolkowymi i karaoke obozowe. Mnóstwo konkursów, trik dnia, nagrywanie i omawianie naszych postępów, pasowania i chrzty na „rollcampowicza”, survival i mnóstwo innych obozowych zabaw. Myślę że każdy dzień będzie kompletnie inny i pełen przygód!

5. Gdzie można znaleźć więcej informacji o RollCampie?

Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie Rollcampu - http://www.rollcamp.pl/

Warto wspomnieć iż liczba uczestników Rollcamp jest ograniczona, dlatego warto zapisać się jak najszybciej. Miejsce gdzie odbywa się Rollcamp to ośrodek Marysieńka w Pszysuchej gdzie od 12 lat odbywa się deskorolkowy Woodcamp. Organizatorzy mają ogromne doświadczenie w wypełnianiu czasu wolnego i co roku pojawia się tam około 400 deskarzy. Chciałbym żeby rolkarzy w przyszłości było równie dużo!