Hedonskate Report: East Side Jam 2012 – Podsumowanie

East Side Jam 2012 - Winners

Zawody East Side Jam w Lublinie to już tradycja – praktycznie ostatnie regularne zawody rolkowe na streecie w Polsce. 5 edycja zgromadziła ponownie większość rolkarzy z całego kraju, jak i gości z zagranicy. Zawody odbywały się na 3 spotach o rożnym stopniu trudności, bez podziału na kategorie wiekowe (w grupach mogli się spotkać zarówno Seniorzy, Mastersi oraz Juniorzy). Co prawda punkty do ligi PRL 2012 będą liczone oddzielnie (z podziałem na kategorie) jednak akurat przy takiej formie zawodów (Street) zrezygnowanie z podziałów w grupach okazało się trafionym pomysłem. Wspólne przejazdy np. zawodników z kategorii Masters motywowały Juniorów do ostrej rywalizacji co znacznie przyczyniło się do osiągnięcia tak wysokiego poziomu całych zawodów.

Team Hedonskate reprezentowali tym razem: Radek Kojtych, Grażyna Wratny, Tomek Przybylik, Łukasz Malewski, Krystian Zarzeczny oraz Przemek Madej. Miejscówka #1 – zakręcony murek, przygotowany odpowiednio wcześniej przez lokalną ekipę, wydawał się idealnym spotem na start – jednak z powodu braku czasu na rozgrzewkę, jak i dość uciążliwej kostki na podjeździe, nie poszło na nim nic naprawdę konkretnego. Niemniej śmiało można stwierdzić, że Tomek Przybylik radził sobie na nim z całej grupy najlepiej, lądując raz za razem triki w linach z dobrymi zejściami.

Miejscówka #2 – dość spore poręcze na obie strony. Tutaj niestety poszło trochę kontuzji w tym niefortunny upadek Kojota z 270 Bs Nifti, zakończony skręceniem stawu skokowego, który wyeliminował Radka z dalszej rywalizacji. Grażyna Wratny pokazała niejednemu jak jeździ się na streecie, wyjeżdżając stylowo takie triki jak Top Torq Soul, Mistral czy Bs Nifti. Łukasz Malewski podniósł ciśnienie lądując True Fisha, a Krystian Zarzeczny punktował systematycznie technicznymi trikami typu Full Ao Porn czy Top Soyal 360 Out. Największe propsy zgarnął Tomek Przybylik (36 Topsoul) i Przemek Madej (Full TTS, Full True Savana).

Finał East Side Jam 2012 odbył się na poręczy o średniej wysokości przez środek schodów. Sama rurka wydawała się dość prosta, mimo to studzienka na podjeździe i niewielki disaster mógł powstrzymywać od rzutów na niektóre triki..do Finału weszło wiele osób, z których każdy miał spore ciśnienie na podium, przez co finalna poręcz oblegana była najdłużej, walka była naprawdę zacięta. Grażyna ponownie zawstydziła chłopaków robiąc na pełnej prędkości Topsoul do Kindgrinda, Gufi mimo poważnej maty (o mały włos nie stracił jedynek) wyjechał min Cloudy, Zero Cloudy. Full True Mizu i szereg innych technicznych trików Tomka Przybylika (min Fr Torq) zapewniły mu finalnie 3 miejsce. Łukasz Malewski „Bidet” na pełnej stylówce posadził True Top X`a, True Top Acid co w połączeniu z dużą ilością punktów z drugiego spota dało mu 2 pozycję. Zwyciężył Przemek Madej – po nerwowym początku i kilku nieudanych próbach Full Soyala, wziął się w garść i wyjechał ten trik, a za nim posypały się już Full True Mizu, Full True Top Soul i chyba najlepszy trik tego dnia na tym spocie – Full True Cloudy.

Cały evencik zakończył się hucznym After Party, z którego tak dobrze znany jest Lublin. Według nas były to jak na razie najlepsze zawody w tym sezonie i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję za rok! Propsy dla East Side Jam Group!

Wyniki:

1. Przemysław Madej (Hedonskate, USD)
2. Łukasz Malewski (Hedonskate, Xsjado)
3. Tomasz Przybilik (Hedonskate, USD)

Best Trick: Jakub Małecki (USD)

Edit#1: East Side Jam 2012 (edit by sensi&.)
Edit#2: East Side Jam 2012 Lublin HD
Edit#3 (Official): EasiSideJam edit by Sadi

Pics by Piotr Gackiewicz