5`er: Iain Mcleod

1. Jak wyglądała współpraca między tobą a Quinn`em? Czy to duża różnica kręcić clipy z takim sprzętem i dłuższym przygotowaniem przed każdą sesyjką?

Rolki Razors Pro Iain Mcleod (Razors)

Nasza współpraca przebiegała w miarę pomyślnie. Przyjaźnimy się i jeździmy razem od kilku ładnych lat, więc Quinn zna moje możliwości. W wielu przypadkach nie byłem pewien czy dam radę lub po prostu mi się nie chciało – Quinn motywował mnie wtedy solidnie i często dzięki temu udawało się nagrać zaplanowany trik. Od czasu do czasu męczyło mnie długie oczekiwanie na rozstawienie sprzętu – dużo zachodu jak na jeden clip. Próbując jakiś niebezpieczniejszy trik chcę go zrobić od razu na ciśnieniu, w pełni zdecydowany, a nie powtarzać go kilka razy do lepszego ujęcia – jestem trochę niecierpliwy. Większość trików planowałem wcześniej, nakręcałem się już w aucie po drodze na spot – a tu wpadasz i trzeba czekać 20-30 min na rozstawienie sprzętu – to trochę drażni. Triki, które było ciężko zgrać to o ile pamiętam 180 Roll-in który kręciliśmy w środku tygodnia na terenie szkoły i masę ludzi dookoła i ten Top Mistral – robiło się już ciemno więc musiałem się spieszyć, a to trochę stresuje. Presja jest także większa gdy wiesz że „trzeba” zrobić dany trik i nie marnować długich przygotowań i czasu operatora kamery itp.

2. Z którego triku jesteś najbardziej zadowolony (chodzi o ostatni edit)? Czy było coś co chciałeś zrobić ale się nie udało?

Podobał mi się Top Mistral no i 900 była trochę straszna. Dawno tego nie robiłem, na dodatek na wybiciu była duża dziura co trochę przeszkadzało. Zależało mi na Fakie 720 Soyal`u ale niestety za bardzo rozwaliłem goleń. Jednym z clipów miało być Fakie 720 na podwójnym secie Eastlake (w sekcji robię tam 540 i kiedyś w starym filmie Kizera próbowałem także Fakie 720) no i chciałem zlądować 180 na Costco Gap – niestety nie miałem okazji spróbować, może uda się następnym razem!

3. Czy twój brat Colin Mcleod nadal jeździ?

Tak oczywiście! Colin kończy właśnie kręcić swój profile do filmu Savage (by Alejoh Candelos) I jeździmy razem praktycznie co tydzień. Colin skończył właśnie szkołę i pracuje obecnie nad aplikacją na iPhone do edycji video – jak dotąd zainwestował w to tysiące $$ więc aplikacja powinna pojawić się wkrótce. Jest też ostro wkręcony w surfing i inne sporty.

Iain Mcleod podczas wizyty w Polsce (2006)

4. Jak wygląda sytuacja rolek w USA według ciebie?

Mogło by być lepiej, ale w niektórych miejscach sceny są naprawdę mocne. USA są tak duże więc ekipy są porozrzucane po całym kraju. Na początku listopada odbędzie się Blading Cup więc można spodziewać się wizyt ludzi z całego globu – to będzie niesamowity event! Trochę osób zatrzyma się u mnie więc zapowiada się dobry weekend!

5. Jakie plany na sezon 2014? Czy zobaczymy Cię na Winterclash?

Tak mam trochę planów. Jednym z nich będzie wspólny projekt z Erickiem Rodriguezem, ale nie mogę na razie nic zdradzić. Niedługo powinien się pojawić mój nowy Pro model kółka od Undercover, może wystartuje podczas Blading Cup, później jeszcze jakieś tripy – zawsze coś się będzie działo!